בחורות

מטריד או יפיפה? האמהות המניקות האלו שוברות את האינטרנט!

motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-1

זה כמעט מביך לחשוב על תגובת הציבור לשדיים כשהן אינן בהקשר של יחסי מין. נשים תמיד נתפסו כאובייקטים מיניים, ונראה כי הנחת היסוד, היא שכנראה משום העונג וההנאה שמביאים איתם איברים אלו בגוף האישה, איברים אלו כנראה אינם יכולים לשמש גם פונקציה אחר, שאינה קשורה ליחסי מין.

ישנן סיבות רבות עבור תפיסה שגויה זו, כמובן. אנו חיים בתרבות מינית מאוד שמקדמת לצערנו אובייקטיפיקציה של נשים בכל תחום, למרות המודעות הגבוהה שאנו נחשפים אליה בשנים האחרונות. אז בזמן שלכל אחד מאיתנו יש אחריות אישית לפקפק בנורמות האלה ולחשוב קצת מעבר להם, חשוב לפחות להיות מודעים לקושי להתקדם מעבר לנורמות כקולקטיב.

אז מה היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיה זו? עלינו להשתמש באותה השיטה: לחשוף את הציבור ואת החברה שסביבנו לנורמה שונה המאפשרת את זכותה של אשה לבטא את עצמה בחופשיות, ובמיוחד על הזכות לדאוג לרווחת צאצאיהן.

U.S gym chain Equinox מנסה לעשות בדיוק את זה, ביצירת קמפיין השנה הנקרא “Commit to Something” (להתחייב למשהו), שבאחת משבע התמונות שלהם נראת הדוגמנית לידיה הרסט מניקה תאומים במסעדה.

equinox_breastfeeding-ad-full-man-repeller

הצלמת Ivette Ivens, עובדת גם כדי לשבור את הסטיגמה של נשים, שדיים והנקה בכלל, עם גלרית תמונות יפות של אמהות אמיתיות “חוגגות” הנקה. היא כותבת, “הנקה יכולה להיות מבולגנת, לא נוחה ואפילו כואבת, אבל התודעה הפנימית של האמא מספרת סיפור אחר לגמרי”.
להלן סדרת תמונות מתוך הספר שלה הנקרא “אלות מניקות”. התמונות בספר זה מציגות את הדרך שבה כל אמא מרגישה בזמן הנקה: טהורה, יפה, קדושה , שמיימית. כמו אלה אמיתית.

motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ive_002 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ive_003 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ive_004 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ive_005 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ive_006 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ive_007 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ive_008 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-1 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-1 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-2 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-3 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-4 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-5 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-6 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-7 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-8 motherhood-photography-breastfeeding-godesses-ivette-ivens-9

Posted by | View Post | View Group

מה אתם חושבים?

comments

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש חדיש ומחודש!

To Top